U bent hier

Haken en ogen 'Regeling loonkostensubsidie ondersteunend personeel basisscholen'

Misschien speelt u met de gedachte om subsidie aan te vragen in verband met de Regeling loonkostensubsidie ondersteunend personeel. We willen u wijzen op een aantal haken en ogen aan de regeling die u mee kunt laten wegen bij het nemen van een goede beslissing. We hebben ze hier voor u op een rij gezet. Hebt u vragen? Neem gerust contact op met onze helpdesk: helpdesk@besturenraad.nl of telefonisch: 070 348 12 80.

Misschien speelt u met de gedachte om subsidie aan te vragen in verband met de Regeling loonkostensubsidie ondersteunend personeel. We willen u wijzen op een aantal haken en ogen aan de regeling die u mee kunt laten wegen bij het nemen van een goede beslissing. We hebben ze hier voor u op een rij gezet. Hebt u vragen? Neem gerust contact op met onze helpdesk: helpdesk@besturenraad.nl of telefonisch: 070 348 12 80.

De volgende punten verdienen uw aandacht:

  • Het betreft een 'wie het eerst komt, die het eerst maalt'-subsidie. U loopt dus het risico iemand in dienst te nemen zonder dat u een subsidiebedrag gaat ontvangen.
  • Een eis van de subsidieregeling is dat u de betrokkene een aanstelling voor onbepaalde tijd geeft. U neemt iemand dus meteen vast in dienst. Natuurlijk kunt u in dat geval wel conform artikel 3.1 van de CAO-PO een proeftijd van 2 maanden bedingen.
  • In 2012 zal worden bezien hoe de structurele middelen die voor ondersteuning beschikbaar zijn in de periode na afloop van de regeling beschikbaar worden gesteld aan de scholen die vanuit deze regeling een subsidie hebben ontvangen. Gezien de vage formulering is hier geen sprake van enige garantie en loopt u het risico dat de subsidie alsnog afloopt in 2012.
  • De subsidie is mede bedoeld om ID'ers die (ook voor 1-1-2007) al in uw dienst zijn gekomen door te laten stromen in de in deze regeling genoemde functies. Mocht u zo'n functie willen opnemen in uw structurele formatie en heeft u in verband met het aflopen van de ID-subsidie al ID'ers in het rddf geplaatst, dan bent u verplicht de functie eerst aan te bieden aan deze 'rddf'ers' en mag u pas bij hun weigering eventueel van buitenaf iemand aantrekken.
PO

Aanmelden voor de Verus nieuwsbrief

Iedere week het laatste nieuws uit het onderwijs